ana sayfa
hakkimizda
foto galeri
ürünlerimiz
belgelerimiz
iletisim
 
_
     
 
 
 

Sığacık Kalesi: Geçmişi Selçuklular zamanına uzanan kalenin şu anki hali 1500'lü yıllardan kalmadır. Kanuni Sultan Süleyman zamanında Teos Harabelerinden getirilen taşlarla yaptırılan kale savunma amacından öte bir deniz üssü olarak kullanılmıştır. Kalenin Kuşadası, Seferihisar ve Ayasalık adında üç kapısı vardır.
Teos Antik Kenti: Sığacık Kalesi ve Sığacık'a 2 km uzaklıktaki 12 İyon kentinden biri olan ve Ekmeksiz Plajı Yolu üzerindeki Teos Antik Kenti Sığacık'ta görülmeye değer diğer bir yerdir. Tanrı anlamına gelen adıyla bölgedeki en eski yerleşim yeri olan antik kentte henüz ciddi bir kazı çalışması yapılmamıştır. Şimdiye kadar yapılmış kazılarda elde edilen buluntuların bir kısmı antik kentte, bir kısmı ise İzmir Arkeoloji Müzesi'ndedir.
Teos Marina: 2010 yılında hizmete açılan ve bölgenin tarihi ve doğal dokusuna uygun şekilde yapılan marina Sığacık'ta görülmeye değer diğer yerlerden biridir.
Akkum Plajı: Merkeze 3 km uzaklıkta bulunan Akkum Plajı Sığacık'ta denize girmek için tercih edilebilecek yerlerden biridir. Kaynak suları karıştığı için yaz aylarında bile serin olan suyu ile deniz severleri mutlu edebilecek güzellikte bir yerdir. Sörf için uygundur.
Ekmeksiz Piknik ve Dinlenme Alanı: Sığacık'a 1 km uzaklıkta bulunan alan günübirlik geziler yapmak isteyenler için idael bir yerdir. Plajla a minibüs ve belediye otobüsü çalışmaktadır.
Ayrıca günlük tekne turları ile Papaz Boğazı, Taş Ada, Azmak, Aktaşlı ve Çamcağız da görülebilecek diğer yerlerdir.